Aktuality

Všechny aktuality
Chci zasílat aktuality na e-mail:

Předplatné do divadla 2019

ABONMÁ

Předplatné do divadla 2019

Výhody předplatného:

  • zakoupením abonentky si zajistíte stálé místo v hledišti na všechna abonentní představení
  • ušetříte 10%
  • abonentka je přenosná - můžete ji půjčit nebo darovat
  • úspora času oproti nákupu jednotlivých vstupenek do divadla 

REZERVACE A PŘEDPRODEJ od 19.11.2018, počet abonentek je omezen 

cena: 1.300 Kč


Skořápka, obrázek se otevře v novém okně

Skořápka, čtvrtek 24.1.2019 v 19:00 hod.

Komedie o nečekaném přátelství a cestě ke svobodě.

Roxana, povoláním „bohatá manželka“, se náhodně ocitne v malé městské knihovně. Potkává se tam se stárnoucí knihovnicí, s níž na první pohled nemá vůbec nic společného. Každou další návštěvou se však tyto dvě rozdílné osobnosti sbližují. Ukazuje se, že žijí v chorobných vztazích – jedna s neodbytnou matkou a jedna s agresivním manželem. A obě tak začnou společně hledat způsob, jak se konečně osvobodit.

Režie: Pavel Ondruch

Hrají: Alena Mihulová a Petra Nesvačilová

Vstupné: 400 KčShirley Valentine, obrázek se otevře v novém okně

Shirley Valentine, čtvrtek 21.2.2019 v 19:00 hod.

Bravurní komedie o hledání sebe sama.

Shirley Valentine je jméno dívky, kterou ta současná, čtyřicetiletá matka rodiny a manželka počestného občana, už dávno není. I když se musí starat hlavně o to, aby život její rodiny žijící v Liverpoolu běžel ve vyježděných kolejích, sny a touhy té dívky, kterou kdysi byla, v ní zůstávají. Snad proto podlehne návrhu své kamarádky a udělá něco, co se od ní neočekává – odjede na dovolenou  do míst, kde se pěstuje vinná réva, do Řecka. A tam začíná nový život, nové dobrodružství, všechno to, co už považovala za ztracené. Bravurní komedie o hledání vlastní identity z dílny známého britského komediografa Willy Russella. Skvěle napsané monodrama, v němž herečka ztvárňuje nejen Shirley, ale zároveň všechny postavy jejího mikrosvěta, je přímo stvořené pro hvězdu Městských divadel pražských Simonu Stašovou. Sama se vyjádřila, že tahle hra je právě o tom, co touží říct teď v tuto chvíli.

Režie: Zdeněk Kaloč.

Hraje: Simona Stašová

Vstupné: 400 Kč

Toto představení nedoporučujeme dětem do 15 let.


Titanic, obrázek se otevře v novém okně

Titanic, pátek 22.3.2019 v 19:00 hod.

komedie o nejbezpečnější plavbě všech dob … račte si nastoupit!

Gigantická slavná loď, známé události jejího zániku, událost století, velký příběh, stovky a stovky osudů, ledovec, šťastné i nešťastné konce – to všechno nám v této komedii zahrají jen dva herci. Na co potřeboval Hollywood davy statistů a výpravné dekorace, dokážou zvládnout dva čeští mořeplavci s využitím základních divadelních technik imaginace, představivosti a pochopitelně zázraku.

Budete svědky detailní rekonstrukce osudu Titaniku a zároveň nových překvapivých odhalení, která snad trochu poopraví známou legendu. Na tomto výletu nebudete jen pasivním publikem, a jak to všechno přežijete, je jen na vás. Koneckonců, každý má svůj Titanik!

V této komedii dvojice herců – jakési duo spekulantů začíná přemýšlet nad osudem Titaniku a rozebírat jeho příběh. Z dialogů se postupně stává divadelní rekonstrukce, herci na sebe berou podoby jednotlivých aktérů událostí. Jsou kapitánem, cestujícími, lodí, ledovcem… Hrají, zpívají, tancují, to vše doplněné o reálné informace a vizualizace. Postupně se ve své hře dostávají od konkrétních okolností potopení lodi k širšímu společenskému kontextu, a tím i k pointě své hry a příběhu. Titanik je v jejich podání najednou znovu přítomný, avšak už jako širší a současné téma.

Hra se dočkala svého uvedení už ve třinácti zemích světa, včetně našich slovenských sousedů, kam ji uvedl Milan Lasica.

Režie: Jakub Nvota

Hrají: Filip Blažek a Miroslav Vladyka

Vstupné: 320 Kč


Manželství v kostce, obrázek se otevře v novém okně

Manželství v kostce, pátek 26.4.2019 v 19:00 hod.

Komedie o věčném souboji mužů a žen.

Všichni víme, co je kostka. A všichni víme, co je manželství. Dovedete si však představit manželství v kostce? Stlačené a zhuštěné jen na ty nejzásadnější momenty? Jde to? Notabene manželství, které trvá sto let? Neboť Emil a Marcela museli žít spolu dlouho, než jim došlo, že je jim skvěle. Naštěstí se toho dožili. Manželství v kostce je komedie o věčném souboji mužů a žen, který netrvá jen sto let a který se netýká jen dvou jedinců. Týká se všech a prožíváme ho znovu a znovu. Emil a Marcela ho dávají jen poněkud extrémněji. Kolikrát se vlastně toho druhého pokusili zavraždit? A jak je možné, že ten druhý partner ještě vůbec žije? A jak to, že jsou pořád spolu a nepukla jim hlava?

Manželství v kostce neaspiruje na veledílo roku, ale spousta diváků se ve hře bezpochyby pozná. Pro některé páry by se dalo představení ordinovat i jako terapie. Jde o šikovně vystavěnou konverzační komedii v živých a divácky atraktivních obrazech s malým množstvím rekvizit. I když v ní jde občas dokonce o život, dospěje k happy endu. Přináší poselství, že právě vztah, jenž překonal různé krize, může být nakonec šťastný a že stojí za to občas něco překousnout.

Autor a režie: Luboš Balák

Hrají: Zuzana Kronerová a Oldřich Navrátil

Vstupné: 320 Kč
2.11.2018 13:49:03 | přečteno 1594x | dana.dobesova
 

Kulturní centrum města Týniště nad Orlicí

Tyršovo náměstí 478
517 21 Týniště nad Orlicí

tel.: +420 494 371 693
e-mail: kulturni.centrum@tyniste.cz

IČO: 428 86 139
Bankovní spojení: 1242938389/0800

podrobné kontakty zde

 

facebook

Pokladna

Předprodej a rezervace vstupenek v kanceláři KD

 Pondělí 9:00 - 11:30 
 Úterý 9:00 - 11:30 
 Středa 9:00 - 11:30 13:00 - 16:00
 Čtvrtek 9:00 - 11:30 
 Pátek 9:00 - 11:30 
nebo na tel.: 494 371 693
load