Aktuality

Všechny aktuality
Chci zasílat aktuality na e-mail:

14. Čarodějnice 2023

billboard 2023
14. Čarodějnice v Týništi nad Orlicí - neděle 30.4.2023 od 16 hodin - Mírové náměstí - zahrada DDM, .........

Zdá se, že jak se kovid nenápadně a „nečekaně“ objevil, tak zase „nenápadně“ a nečekaně odešel. Můžeme tedy bezstarostně pokračovat v tradici „nové éry“ týnišťských Čarodějnic v centru města.

Ale … vzhledem k okolnostem, které se nás chtě - nechtě dotýkají (ceny energií, „válka“, a s tím spojená rapidně klesající životní úroveň velké většiny lidí a rostoucí ceny služeb a vlastně úplně všeho), byli jsme nuceni letošní ročník trochu „osekat“ (stage na Tyršově náměstí nebude a nahradí ji ZUŠ stage na Mírovém náměstí). Na druhou stranu – na Město Týniště STAGE vystoupí jedna z největších hvězd naší pop scény. Pojďme tedy vstříc 14. Čarodějnicím, které budou opět velké, zábavné, s bohatým programem jak pro dospělé (pestrý hudební program), tak pro děti (zábava, soutěže).

Jak to vlastně bude: 

 • Mírové náměstí
  Hlavní podium (Město Týniště stage) 14. Čarodějnic zůstává na svém místě, ve stejných rozměrech a technickém vybavení na Mírovém náměstí, kde vystoupí hlavní hvězdy festivalu. Program začíná v 16 hodin, celkem se na něm představí 4 kapely. Druhé pódium (ZUŠ stage), které letos nahradí pódium na Tyršově náměstí, bude umístěno také na Mírovém náměstí na vyvýšené ploše. O program na tomto pódiu se postará (jak název napovídá) naše ZUŠ Týniště nad Orlicí (celkem 3 vstupy). 

 • Pro děti
  Organizaci her a soutěží pro naše nejmenší bude letos výhradně v režii DDM Týniště nad Orlicí.
  Bude Čarodějná cesta se soutěžemi o různé ceny. Buřty si opečete na zahradě DDM (buřty s sebou!) a velká čarodějnická hranice také bude! Bude toho spousta!
  - DDM na programu pracuje – operativně sem doplníme podrobnosti 

 • Občerstvení
  Na náměstí již tradičně vyroste velký stan s občerstvením, točit se bude Plzeňský Prazdroj, podávat se bude výborná káva a spousta dalších alko- i nealko- nápojů. Kromě tradičních festivalových dobrot (langoše, maso na grilu, klobásy, párky) budou k mání i drobné pochutiny, jako např. cibulové kroužky, bramborové spirálky, škvarkové tyčinky nebo vata a pop-corn. Na akci tak můžete určitě přijít i s prázdným žaludkem. 

 • Bude hudba!
  Jak už bylo zmíněno, na akci vystoupí celkem 4 kapely + 3 soubory ZUŠ na dvou pódiích a postarají se o hudební program od 16:00 až do 23:00 hodin.
  Skupiny budou střídavě vystupovat na Město Týniště stage a ZUŠ stage na Mírovém náměstí. A na koho se můžeme těšit? Na Město Týniště stage vystoupí dechový showband Brass Avenue, nezaměnitelná kapela YO YO BAND, domácí Band-a-SKA a hlavní hvězda – MONKEY BUSINESS ve hvězdném obsazení.

 • Čarodějnice ZADARMO
  Tohle všechno pro Vás chystáme na sobotu 30. dubna 2023, celé odpoledne a večer, na Mírovém náměstí a samozřejmě ZADARMO! Tak doufáme, že Vás přijde co nejvíc, už se moc těšíme!


Město Týniště stage, Mírové náměstí

16:00 - 17:00 hod.
Brass Avenue
Kapela Brass Avenue vznikla na počátku roku 2017 z party nadšených členů orchestru Feverband. V rámci vystoupení neuslyšíte žádný zpěv, piano nebo eletrické kytary, ale dechové nástroje s podporou bicích „týnišťáka“ Víti Skaličky. Žádný Bach či Beethoven, ale originální aranžmá nejznámějších světových hitů. Koncerty kapely nejsou jen o hudbě, stejný důraz kluci kladou na velkou pódiovou show a komunikaci s publikem. Brass Avenue dovede zaujmout jakékoli publikum a spolehlivě rozhýbe všechny generace.
http://brassavenue.cz/

18:00 - 19:15 hod.
YO YO BAND
Yo Yo Band je česká hudební skupina, která vznikla v listopadu roku 1975. Založili ji Richard Tesařík, Vladimír Tesařík, Ondřej Hejma a Julius Novotný Kuzma jako vokální kvarteto. Za celou dobu trvání si prošla kapelou celá řada hudebníků. Repertoár tvoří převážně vlastní autorské písničky a známé písně jsou například Karviná, Jedem do Afriky, Rybitví či Kladno.
Skupina koncertovala v mnoha zemích, jako je Německo, Rakousko, Rusko a další. Za album Karviná získala kapela Yo Yo Band platinovou desku, dále byla oceněná 3x cenou České Gramy.
https://www.yoyo-band.cz/

20:00 - 21:00 hod.
Band-a-SKA
Domácí kapela, která se výrazně podílí na přípravách a organizaci této velké akce. Na jejich vystoupení se můžete na Čarodějnice letos těšit už poosmé! Energická kapela s autorskou tvorbou na žánrovém rozmezí ska, pop rocku, funku a spousty jiných stylů. Už devět let objíždí koncerty a festivaly po celé republice a má za sebou i několik zahraničních výjezdů (Německo, Polsko, Anglie).
https://www.facebook.com/bandska/

22:00 - 23:00 hod.
MONKEY BUSINESS
Monkey Business je česká hudební skupina hrající pop a funk, která byla založena v roce 1999. Vedle J. A. R. a Sexy Dancers je dalším projektem multiinstrumentalisty a producenta Romana Holého.
V současné době hraje kapela ve složení: Matěj Ruppert – zpěv, Tereza Černochová – zpěv, Roman Holý – klávesy, zpěv, Ondřej Brousek – klávesy, Pavel Mrázek – baskytara, Oldřich Krejčoves – kytara, Martin Houdek – bicí. Vystoupení Monkey Business slibuje vždy skvělou show neodmyslitelně podpořenou originálními kostýmy. Tento rok skupina vyráží do Čech i na Slovensko s projektem “Přijďte a budete spaseni tour”, tak se určitě máme na co těšit…
https://www.monkeybusiness.cz/
 

ZUŠ stage, Mírové náměstí (na vyvýšeném prostranství)

ZUŠ na programu intenzivně pracuje – bude doplněnoOrganizační záležitosti - PARKOVÁNÍ:
- prosíme majitele aut, kteří bydlí v prostoru Mírového náměstí, aby pro odpoledne a večer 30. dubna využili jiné parkovací stání. Za případné škody na autech neručíme.


- letos (jako loni) se bude parkovat u "Bobkárny", pro přespolní plánek zde:


MAPA PRO LIDI  PARKOVIŠTĚ
21.2.2023 15:30:33 | přečteno 302x | dana.dobesova
 

Kulturní centrum města Týniště nad Orlicí

Tyršovo náměstí 478
517 21 Týniště nad Orlicí

tel.: +420 494 371 693
e-mail: kulturni.centrum@tyniste.cz

IČO: 428 86 139
Bankovní spojení: 1242938389/0800

podrobné kontakty zde

 

facebook

Pokladna

Předprodej a rezervace vstupenek v kanceláři KD

 Pondělí 9:00 - 11:30 
 Úterý 9:00 - 11:30 
 Středa 9:00 - 11:30 13:00 - 16:00
 Čtvrtek 9:00 - 11:30 
 Pátek 9:00 - 11:30 
nebo na tel.: 494 371 693
load