Aktuality

Všechny aktuality
Chci zasílat aktuality na e-mail:

25. ročník Swingového festivalu

BILLBOARD SF 2022 finál
25. týnišťský swingový festival Jardy Marčíka 2022, 3. a 4.června 2022, vždy od 18:00 hod. - Tyršovo náměstí

V letošním roce proběhne jubilejní 25. ročník tohoto již velmi známého a tradičního festivalu swingové pohody a radosti. Tomuto jubileu odpovídá i programové složení kapel a sólistů.

Od pondělí 9.května 2022 (do 31.5.2022) máte možnost zajistit si předprodejové vstupenky za zvýhodněné ceny:
DVOUDENNÍ 280 Kč (na místě 330)
JEDNODENNÍ 170 Kč (na místě 200 Kč)Historie:

Dvoudenní oslava swingové a jazzové hudby, která se koná obvykle první víkend (pátek a sobota) v červnu. Akce probíhá pod širým nebem a je přehlídkou té nejlepší žánrové hudby regionu, celé republiky a vybraných interpretů ze zahraničí – muziky jak začínajících orchestrů a interpretů, tak významných profesionálů. Pořádání festivalu je spjato s iniciativou Mladého týnišťského bigbandu, amatérského orchestru, který vznikl při týnišťské Základní umělecké škole, přičemž se z malého dixielandu pod vedením Pavla Plašila a Karla Koldinského stal regulérní plnohodnotný band. Za více jak dvacet let se na festivalovém podiu vystřídala jména jako Vlasta Průchová, Karel Hála, Jana Koubková, Dan Bárta, Top Dream Company, Ondřej Havelka, Lenka Dusilová, Laďa Kerndl, Dasha, Jan Smigmator, Martin Chodúr nebo Jitka Molavcová a Jiří Suchý s Orchestrem divadla Semafor.

Místo konání: Tyršovo náměstí
Jedná se o prostor mezi Kulturním domem a budovou ZUŠ. Na náměstí je kryté podium pro účinkující. Pro posluchače jsou připraveny lavičky a část prostoru nad posluchači je zakrytá. Hudební produkce začíná vždy od 18.00 hodin.
Prostor za podiem je uzavřen pro parkování účinkujících. Návštěvníkům festivalu je parkování umožněno na běžných parkovacích místech ve městě (Mírové náměstí, prostor za Komerční bankou, velké parkoviště u Penny market, aj.).

Vstup do areálu:
Vstup (a kontrola a prodej vstupenek) do festivalového prostoru je pouze od budovy Komerční banky. Ostatní vstupy na Tyršovo náměstí budou uzavřeny.

Občerstvení:
Ve festivalovém prostoru Tyršova náměstí a zahrady ZUŠ budou k mání nápoje všeho druhu a další občerstvení ve stáncích:
Vinařství Adámek
Cafe na kole
Bistro U Jelena

Vstupenky:
Předprodejové cenově zvýhodněné vstupenky (dvoudenní i na jednotlivé dny) si můžete zajistit od 9. května 2022 od 12:00 hod. do 31.5.2022 do 12:00 hod.:

1. on-line na webových stránkách Kulturního centra – kc.tyniste.cz:
a) můžete si je rovnou zakoupit (zaplatit kartou) a vytisknout si eVstupenku (tu Vám na místě u vchodu do areálu zkontrolujeme čtečkou)
b) můžete si vstupenky zarezervovat a nejpozději do 31.5.2022 do 12:00 hod. vyzvednout (a zaplatit) v kanceláři KD
2. telefonicky na 494 371 693 a nejpozději do 31.5.2022 do 12:00 hod. vyzvednout (a zaplatit) v kanceláři KD
3. zakoupit v kanceláři KD 

Upozornění:
Provozní doba pokladny (kanceláře KD): všední dny 9 – 16 hod. (nebo telef. domluva)
V KD (ani u vstupu na festival) nelze platit kartou!!!

Od 1.6.2022 si můžete zakoupit už pouze vstupenky za „normální“ nezvýhodněnou cenu, a to V POKLADNĚ KD NEBO PŘÍMO NA MÍSTĚ U VSTUPU DO AREÁLU FESTIVALU 3. A 4. 6.2022. K dispozici budou také jednodenní vstupenky se slevou (studenti, senioři 65+, děti).

Festival pořádá Kulturní centrum města Týniště nad Orlicí v úzké spolupráci s Mladým týnišťským big bandem a Základní uměleckou školou v Týništi nad Orlicí, za finanční podpory Města Týniště nad Orlicí a Královéhradeckého kraje.   


Program:

PÁTEK 3. ČERVNA 2022

BIGBANĎATA
Domácí žákovský swingový orchestr ZUŠ Týniště nad Orlicí. Hudební těleso vzniklo v roce 2015. Kapela během svého uměleckého růstu vystupuje na akcích v rámci Královéhradeckého kraje, v roce 2019 se zúčastnila mezinárodního hudebního festivalu v německém městě Bösel. V září 2020 big band natočil své první EP s názvem – Čágo ságo, díky fíky! Vedoucím swingového orchestru Bigbanďata je Jan Pírko a od roku 2019 také Václav Hloušek. 

RAJNOŠEK B.AND
Skupina Rajnošek B.and zahraje převážně skladby z repertoáru Michaela Jacksona (Heal the World, Strager in Moscow, The Way You Make Me Feel, This Is It a další) v originálních aranžmá. Zazní také ale kompozice některých známých českých autorů (K. Hašler, J. Uhlíř), chybět nebudou ani písně psané přímo od Bharaty Rajnoška (skladby z poslední dedsky For You, např. Happy Illusion, Jungle Funk anebo All My Girls)
Bharata Rajnošek – sax, trp, fl , Jaroslav Friedler – g, Otto Hejnic – dr. 

BANDA DI FESTE
Jedná se o spřátelený big band konzervatoře Pardubice, v jehož vedení stojí Pavel Hlubuček, který má vřelý vztah k Týništi už tím, že působí několik let v dixielandu Black Buřiňos. Tento soubor přiveze do Týniště smršť swingu a funky.

ONDŘEJ GREGOR BRZOBOHATÝ S DOPROVODEM SAXOFONISTY MATOUŠE KOBYLKY
Vystoupení vynikajícího hudebníka, skladatele, textaře a známého herce, Ondřeje Gregora Brzobohatého v doprovodu skvělého saxofonisty Matouše Kobylky. Tato dvojice spolu koncertuje již řadu let. Těšit se můžete na repertoár z vlastní tvorby i na celosvětově známé covery. 

ORCHESTR KARLA VLACHA
Orchestr Karla Vlacha je bezpochyby jedním z nejvýznamnějších představitelů swingové, jazzové, taneční a populární hudby. S tímto orchestrem se nejčastěji setkáte na reprezentačních plesech v nejznámějších pražských sálech (Žofín, Obecní dům, Španělský sál Pražského hradu), ale i na koncertech, festivalech a různých společenských akcích po celé České republice, kde doprovází hvězdy naší populární hudby a představuje instrumentální mistrovství svých sólistů. 


SOBOTA 4. ČERVNA 2022

BIGBANĎATA
Domácí žákovský swingový orchestr ZUŠ Týniště nad Orlicí. Hudební těleso vzniklo v roce 2015. Kapela během svého uměleckého růstu vystupuje na akcích v rámci Královéhradeckého kraje, v roce 2019 se zúčastnila zahraničního zájezdu na mezinárodní hudební festival do německého města Bösel. V září 2020 big band natočil své první EP s názvem – Čágo ságo, díky fíky! Vedoucím swingového orchestru Bigbanďata je Jan Pírko a od roku 2019 také Václav Hloušek.

BLACK BUŘIŇOS A ZAKOPLAHO DIXIELAND
Domácí dixielandové soubory se střetnou poprvé společně na festivalovém pódiu. Půjde o „nelítostný“ souboj generací mezi kapelou, která se stala průkopníkem dixielandu v Týništi (Zakoplaho dixieland) a jejich následovníky (Black Buřiňos), kteří vyrůstali pod vedením svých zkušených vzorů na zdejší ZUŠce. Víme už dnes, kdo zvítězí – prostě dixieland!

SOUL SISTERS
SOUL SISTERS je projekt, díky kterému uslyšíte nejslavnější hity S. Wondera, A. Franklin a dalších interpretů v originálním podání s prvky jazzu, latin music a soulu. Kapela hraje ve složení: Lucie Víšková / Lada Soukupová – zpěv, Jakub Urban – klavír, keyboards, Jakub Antl – baskytara a Ondřej Sluka – bicí. S úspěchem vystupují v jazzových klubech, na festivalech i firemních akcích po celé ČR.

CLARINET FACTORY
Představte si hudební dílnu nebo laboratoř, do níž vám dodají trochu klarinetového umění, klasické hudební vzdělání, trochu ethna, jazzu a dejme tomu i minimalismu. Vy dodáte chuť improvizovat, nakoupíte nejmodernější elektroniku a technologie, pozvete zajímavé hosty a začnete zkoumat, tvořit, a hlavně komunikovat s posluchači.  Z prostředí, jež vytvoříte, pak vzejde svébytný žánr, jenž může mít leccos společného se zavedeným termínem crossover, ale ještě svobodněji se dá vyjádřit jako „hudba bez hranic". Vaše Clarinet Factory 

MLADÝ TÝNIŠŤSKÝ BIG BAND – ILONA CSÁKOVÁ A PETR BENDE
Vystoupení Mladého týnišťského big bandu s hosty je tradiční tečkou za festivalem Jardy Marčíka. Pro kapelu, pro niž je festival i vzhledem ke spolupořadatelství srdeční záležitostí, je to krásný dárek k jeho 30. narozeninám.

Ilona Csáková je česká zpěvačka působící na hudební scéně již desítky let. Začátek její kariéry je spojen s kapelou Laura a její tygři, se kterou během pětiletého působení vydala tři alba. V roce 1992 z kapely odešla a vydala se na sólovou dráhu.

Petr Bende je zpěvák, skladatel, textař a multiinstrumentalista. Vítěz několika hudebních soutěží, průlomem v získání široké popularity byla stříbrná pozice v soutěži Česko hledá SuperStar v roce 2005. Úspěchy slaví písní „Anděl perutí mách’“, kterou otextoval Michal Horáček, a k níž vytvořil videoklip islandský režisér Hjálmar Einarsson, a rovněž s „lidovou“ písní „Nad horú svítá“ v osobitém aranžmá.


Tato akce je pořádána za finanční podpory Královéhradeckého kraje

logo kraj


Partner akce je Město Týniště nad Orlicí

erb konečný 915x1079

Generální partner:

INGTOP, s.r.o. Ingtop logo  INGTOP METAL, s.r.o. ingtop metal 


Hlavní sponzoři:

IndiGO group s.r.o.  INDIGO AGRICO, s.r.o. logo agrico 
POJEZDALA s.r.o.  Pojezdala 2STAMONT CZ s.r.o. STAMONT 
 ODEKO, s.r.o.3 ODEKO Kooperativa pojišťovna, a.s.,
Vienna Insurance Group
 
3 Kooperativa RGB 

Další sponzoři:

 logo Zídka logo AplhaPaH logo exel green 
logo Tomašík 
Lékárna na náměstí
LURA-K s.r.o.
 SKLOTEX vertical  cmyk eps LOGO VAKSTAV modré
 Charon   logoECS blue  CMI plaza cmias cz
  Květinářství Jasmína 
Hanka Dobešová

MEDIÁLNÍ PARTNER:

RYCHNOVSKÝ DENÍKB)rychnovsky deník 1


KDE VŠUDE SE O AKCI DOZVÍTE:

Rychnovský deník (mediální partner akce)
Týdeník 5plus2
Orlický týdeník
Právo
Mladá fronta DNES
ORIN - orlické inzertní noviny
orlicky.net
kc.tyniste.czwww.tyniste.cz, facebook Kulturní centrum, ZUŠ Týniště, Mladý týnišťský big band/MTBB
billboard na výjezdu z Hradce Králové směrem na Týniště nad Orlicí 
plakáty


                           


25. sf - galerie

DSC6069

DSC6069

 
DSC6077

DSC6077

 
DSC6094

DSC6094

 
DSC6099

DSC6099

 
DSC6113

DSC6113

 
DSC6148

DSC6148

 
DSC6153

DSC6153

 
DSC6162

DSC6162

 
DSC6165

DSC6165

 
DSC6175

DSC6175

 
DSC6185

DSC6185

 
DSC6189

DSC6189

 
DSC6206

DSC6206

 
DSC6208

DSC6208

 
DSC6218

DSC6218

 
DSC6225

DSC6225

 
DSC6231

DSC6231

 
DSC5111

DSC5111

 
DSC5117

DSC5117

 
DSC5123

DSC5123

 
DSC5135

DSC5135

 
DSC5142

DSC5142

 
DSC5170

DSC5170

 
DSC5179

DSC5179

 
DSC5217

DSC5217

 
DSC5224

DSC5224

 
DSC5257

DSC5257

 
DSC5267

DSC5267

 
DSC5304

DSC5304

 
DSC5320

DSC5320

 
DSC5322

DSC5322

 
DSC5329

DSC5329

 
DSC5354

DSC5354

 
DSC5357

DSC5357

 
DSC5373

DSC5373

 
DSC5386

DSC5386

 
DSC5399

DSC5399

 
DSC5405

DSC5405

 
DSC5419

DSC5419

 
DSC5429

DSC5429

 
DSC5465

DSC5465

 
DSC5493

DSC5493

 
DSC5507

DSC5507

 
DSC5528

DSC5528

 
DSC5540

DSC5540

 
DSC5556

DSC5556

 
DSC5561

DSC5561

 
DSC5569

DSC5569

 
DSC5575

DSC5575

 
DSC5579

DSC5579

 
DSC5649

DSC5649

 
DSC5677

DSC5677

 
DSC5727

DSC5727

 
DSC5728

DSC5728

 
DSC5738

DSC5738

 
DSC5742

DSC5742

 
DSC5759

DSC5759

 
DSC5776

DSC5776

 
DSC5805

DSC5805

 
DSC5825

DSC5825

 
DSC5830

DSC5830

 
DSC5860

DSC5860

 
DSC5896

DSC5896

 
DSC5915

DSC5915

 
DSC5991

DSC5991

 
DSC6233

DSC6233

 
DSC6252

DSC6252

 
DSC6260

DSC6260

 
DSC6269

DSC6269

 
DSC6270

DSC6270

 
DSC6297

DSC6297

 
DSC6314

DSC6314

 
DSC6317

DSC6317

 
DSC6322

DSC6322

 
DSC6327

DSC6327

 
DSC6375

DSC6375

 
DSC6377

DSC6377

 
DSC6388

DSC6388

 
DSC6401

DSC6401

 
DSC6583

DSC6583

 
DSC6598

DSC6598

 
DSC6646

DSC6646

 
DSC6648

DSC6648

 
DSC6688

DSC6688

 
DSC6722

DSC6722

 
DSC6741

DSC6741

 
DSC6752

DSC6752

 
DSC6765

DSC6765

 
DSC6771

DSC6771

 
DSC6781

DSC6781

 
DSC6798

DSC6798

 
DSC6825

DSC6825

 
DSC6855

DSC6855

 
DSC6868

DSC6868

 
DSC6876

DSC6876

 
DSC6883

DSC6883

 
DSC6892

DSC6892

 
DSC6904

DSC6904

 
15

15

 
16

16

 
14

14

 
12

12

 
1

1

 
2

2

 
8

8

 
3

3

 
17

17

 
7

7

 
21

21

 
9

9

 
18

18

 
19

19

 
37

37

 
11

11

 
29

29

 
6

6

 
31

31

 
20

20

 
27

27

 
5

5

 
25

25

 
34

34

 
35

35

 
24

24

 
26

26

 
4

4

 
33

33

 
30

30

 
10

10

 
13

13

 
28

28

 
22

22

 
32

32

 
23

23

 
36

36

 
 
11.7.2022 22:10:53 | přečteno 3226x | tana
 

Kulturní centrum města Týniště nad Orlicí

Tyršovo náměstí 478
517 21 Týniště nad Orlicí

tel.: +420 494 371 693
e-mail: kulturni.centrum@tyniste.cz

IČO: 428 86 139
Bankovní spojení: 1242938389/0800

podrobné kontakty zde

 

facebook

Pokladna

Předprodej a rezervace vstupenek v kanceláři KD

 Pondělí 9:00 - 11:30 
 Úterý 9:00 - 11:30 
 Středa 9:00 - 11:30 13:00 - 16:00
 Čtvrtek 9:00 - 11:30 
 Pátek 9:00 - 11:30 
nebo na tel.: 494 371 693
load