Aktuality

Všechny aktuality
Chci zasílat aktuality na e-mail:

26. ročník swingového festivalu


BILLBOARD SF špatný rozměr
26. týnišťský swingový festival Jardy Marčíka 2023
2. a 3.června 2023
vždy od 18:00 hod. - Tyršovo náměstí

31.5.2023 o půlnoci skončila předprodej cenově zvýhodněných vstupenek.

Vstupenky si můžete koupit už jen na místě za plnou cenu, nebo cenově zvýhodněnou, která se týká seniorů (65+), studentů a žáků ZŠ:

dvoudenní: 400 Kč
jednodenní: 250 Kč
jednodenní pro studenty a seniory (65+): 130 Kč
jednodenní pro žáky ZŠ: 70 Kč

platit je možné pouze v hotovosti!!!!program pátek 2.6.2023

Safari Akordeon Orchestr - ZUŠ Střezina
SAFARI vyhrává na ZUŠ Střezina v Hradci Králové už od roku 2006. Dnes už má přes 40 členů ve věku od 10 do 22 let. Na jeho koncertech můžete slyšet skladby od L. Bernsteina, A. Dvořáka, ale také J. Ježka, J. Šlitra, a dále Chicka Corey, Stevie Wondera nebo Stinga či Adele. Repertoár SAFARI má jediný cíl - bavit sebe i posluchače dobrou muzikou bez ohledu na žánrové hranice.
Kromě akordeonů najdete v SAFARI také klasickou rytmiku (klavír, klávesy, baskytara, bicí) a celý zástup zpěvaček a zpěváků. Dirigentem je Radek Škeřík.
www.safariorchestr.cz

TnO BRASS - žesťový soubor Týniště n. Orl.
Jsme žesťový kvintet z Týniště nad Orlicí. Dali jsme se dohromady jako parta pěti nadšenců mající co do činění s místní ZUŠ a jejím žesťovým oddělením. Baví nás v této sestavě hrát netradiční repertoár. Takový, jaký podobná tělesa většinou nehrají. Posluchači všech různých žánrů tak mohou být našimi fanoušky.
Kapela hraje ve složení: Václav Hloušek, Tomáš Vašata, Miroslav Máslo, Jan Ptáček a Robin Švagr

Chantal Poullain s triem Štěpána Markoviče
Vystoupení herečky a zpěvačky Chantal Poullain – to je nádherný, hluboko posazený hlas, francouzština, jazzově laděná kapela pod vedením Štěpána Markoviče a atmosféra sladké Francie.
Chantal Poullain zpívá svoje vlastní písně, ale také tradiční francouzské šansony s šarmem jí vlastním. Představení provází Chantal Poullain v češtině a díky svému charismatu okouzlí publikum, jak to umí jen ona.
Saxofonista Štěpán Markovič patří k nejvýraznějším postavám české jazzové muziky. Doprovázel neuvěřitelné množství českých i zahraničních hvězd. Nelze nezmínit jeho spolupráci s Ray Charlesem či Lizou Minnelli. V roce 1994 natočil live album s Billem Clintonem, se kterým se znovu setkal na pódiu v roce 2012. Je absolvent a pedagog Konzervatoře Jaroslava Ježka.
Štěpán Markovič – saxofon
Vít Švec – kontrabas
Ondřej Kabrna – piano
http://www.chantalpoullain.cz/

Plašil Kabrnu(Ondřej Kabrna - klavír, Pavel Plašil - bicí)

Factorial! Orchestra HK a Bubeňouři - ZUŠ Jičín
Factorial! Orchestra HK
Factorial! Orchestra je big band z Hradce Králové, který se vymyká všem zvyklostem tohoto stylu. Pod vedením kapelníka, aranžéra a trombonisty Zdeňka Boreckého je playlist složen téměř výhradně z originálních aranží známých skladeb převedených do funku, popu nebo moderního jazzu. Kapela je jedinečná nejen svým repertoárem, ale i vizuálně. Oproti tradičnímu bigbandovému postavení, s dechovými nástroji ve vyrovnaných řadách v popředí, dominuje ve Factorial! Orchestra rytmická sekce obklopená stojícími dechaři, což je plně v souladu s druhem muziky, kterou lze na jeho koncertech slyšet.
https://www.factorial.cz/

Bubeňouři - ZUŠ Jičín
Bubenická skupina BUBEŇOUŘI vznikla na podzim roku 2021 a je sestavena ze žáků Základní umělecké školy J. B. Foerstera v Jičíně. Dvanáct, tedy tucet mladých bubeníků, postupně vytvořilo netradiční autorskou bubenickou show, kde divoké rytmy bubeníků jsou podpořeny svítícími paličkami a umocňují tak celkovou atmosféru originálního bubenického vystoupení.
Po natočení prvního videoklipu se ani moc nepřemýšlelo nad názvem této skupiny. Při vkládání klipu na You Tube se prostě napsalo „ BUBEŇOUŘI“.  A tak už jim to zůstalo a hrají ve složení: Tobias Šídlo j. h., Adam Pfeifer, Václav Bílek, Matyáš Aubrecht, Tomáš Kadič, Terezka Koudelková, Tomáš Král, Kamil Novotný, Lukáš Boček, Agáta Bočková, Matyáš Dejl a p. uč. Zdeněk Švec.
Autorem show a vedoucím celé bubenické bandy je p. uč. Václav Tláskal.
https://www.zusjicin.cz/


program sobota 3. 6.

Bigbanďata - ZUŠ Týniště nad Orlicí a taneční hosté
Domácí žákovský swingový orchestr ZUŠ Týniště nad Orlicí. Hudební těleso vzniklo v roce 2015. Kapela během svého uměleckého růstu vystupuje na akcích v rámci Královéhradeckého kraje, v roce 2019 se zúčastnila mezinárodního hudebního festivalu v německém městě Bösel. V září 2020 big band natočil své první EP s názvem – Čágo ságo, díky fíky! Vedoucím swingového orchestru Bigbanďata je Jan Pírko a od roku 2019 také Václav Hloušek. 

Big Band ZUŠ Chlumec nad Cidlinou
Představuje se vám kapela, která své první vystoupení odehrála v prosinci 2019 pod vedením skvělého kapelníka MgA. Pavla Hlubučka. Během krátké doby se z mladých muzikantů stali zkušení big bandoví hráči, kteří zvládají zahrát jak klasickou swingovou hudbu, tak moderní rock-popové skladby. Tato mladá parta současných žáků studující v ZUŠ Chlumec nad Cidlinou vás jistě nadchne svým zápalem pro big bandový žánr.

Otto Hejnic Organism - Brian Charette (USA) - piano, Osian Roberts (GB) – sax., Otto Hejnic - bicí
Tento jazz projekt "Otto Hejnic Organism" spojuje fantastické světové hráče - Briana Charetta - newyorského hráče na Hammond organ a vynikajícího anglického saxofonistu Osiana Robertse a autorem skladeb je bubeník Otto Hejnic.
Otto Hejnic
Získal stipendium ke studiu na Berklee Boston, působil v USA, v New Orleans natočil své první album, přes 40 alb jako sideman, Vlastní trio 14let a 6 alb, koncerty USA, Mexico, HongKong, Shangai, evropská podia, autorská hudba, hudba k filmu Hotelier (Abrham, Landovský, Pucholt, Šafránková, Kačer..)
www.ottohejnic.com
Brian Charette - NewYorkCity
Patří mezi absolutní světovou elitu hráčů na varhany Hammond a klavír.
Už v roce 2014 ho časopis DownBeat označil za vycházející hvězdu. Má nominaci na americkou Grammy Award. V poslední době se pravidelně objevuje v kritikách mezi třemi nejlepšími Hammond hráči na světě. Vystupoval a nahrával s Joni Mitchell, Chaka Khan, Paul Simon, Cyndi Lauper, Oz Noy, Vinnie Colaiuta, Michael Buble, John Patitucci a mnoha dalšími. Píše pro Keyboard Magazine, New York City Jazz Record nebo Downbeat.
www.briancharette.com
Osian Roberts - London
Osian Roberts vyrostl ve velšském Cardiffu, vystudoval jazzový saxofon v Royal Academy of Music v Londýně. Je vyhledávaným studiovým hráčem v Anglii (nahrávky s kontrabasistou Georgem Mrazem, Cedarem Waltonem, Peterem Washingtonem ad.).
www.osianrobertsjazz.com

Django Jet - Swing and Gypsy jazz
Django Jet je brněnská kapela hrající převážně taneční swing a francouzský gypsy jazz, který je charakteristický svým houslovo-kytarovým zvukem. V repertoáru najdete francouzské, české i americké swingové vypalovačky, proložené instrumentálkami po vzoru Django Reinhardta a jeho Hot Club de France.Kromě hlavní zpěvačky, šarmantní Čecho-belgičanky Marie Gilbertové (která je mimo jiné i tanečnicí a lektorkou swingového tance), se ve zpěvu střídají i další dva členové kapely. Od roku 2018 Django Jet spolupracuje se skvělým cimbalistou Jiřím Gužíkem.
http://www.djangojet.cz/

Mladý týnišťský big band a Václav Noid Bárta
Mladý týnišťský big band
Vystoupení Mladého týnišťského big bandu s hosty je tradiční tečkou za festivalem Jardy Marčíka. Pro kapelu, vzhledem ke spolupořadatelství, je festival srdeční záležitostí.
V letošním roce big band vstoupil do 31. sezóny od svého vzniku. Za tuto dobu se zapsal do podvědomí mnoha odborníků i posluchačů celé České republiky. Orchestr se účastnil i mnoha zahraničních festivalů, např. v roce 2006 jazzového festivalu „24 H DU SWING“ ve francouzském městě Monségur, často koncertuje v Polsku a na Slovensku (Stará Lubovňa, Čierny Balog).Orchestr úspěšně a často spolupracuje s předními českými jazzovými i populárními osobnostmi. Jmenujme Felixe Slováčka, Láďu Kerndla, Jitku Zelenkovou, Dashu, Jana Smigmatora, Leonu Machálkovou a  Evu Emingerovou, i dnes již nežijící jazzové „Star“ Vlastu Průchovou, Karla Hálu a Jaromíra Hniličku. A nesmíme opomenout Martina Růžu (bývalý člen kapely TOP Dream Company).MTBB je zván pravidelně na festivaly a přehlídky po celé České republice, získal zlaté pásmo v kategorii senior big bandů na Mezinárodním hudebním festivalu Česká Kamenice 2010, 2011 a 2014, 1. místo ve stejné soutěži v Děčíně 2003. Orchestr nastudoval a reprízovaně několikrát provedl závažné a náročné dílo „Missa Jazz“ Jaromíra Hniličky.
V roce 2002 orchestr nahrál a vydal své první CD, v  lednu 2012 za asistence Felixe Slováčka pokřtil své druhé CD a v roce 2012 a 2020 pokřtil spolu s  Rychnovským dětským sborem společná CD s názvem Swingové vánoční hody a Evropské swingové vánoce.
Sestava big bandu v roce 2023:
Dirigent: Pavel Plašil
Rytmická sekce: Karel Koldinský, Tomáš Kupka st., Tomáš Klimeš, František Jarkovský, Kryštof Bělka a Lukáš Doležal
Saxofonová sekce: Martina Procházková, Jan Matička, Pavlína Matičková, Eliška Milá, Tomáš Kupka ml., Ondřej Matička, Karel Štrégl, Lukáš Richter a Anežka Smotlachová
Trumpetová sekce: Václav Hloušek, Tomáš Vašata, Bohumil Ptáček, Jiří Vojtěch, David Stárek, Adam Richter, Karolína Mylerová a Stanislav Brádle 
Trombonová sekce: Jan Pírko, Kamil Krištof, Jan Ptáček, David Kukla, Filip Králík a Miroslav Máslo
Zpěv: Michal Procházka a Tereza Myšáková
www.mtbb.cz

Václav Noid Bárta
Charizmatický zpěvák s nezaměnitelným hlasem. Na poli populární a rockové hudby v průběhu let spolupracoval jako skladatel, aranžér a zpěvák například s Lucií Bílou, Bárou Basikovou, Helenou Vondráčkovou, Kamilem Střihavkou, Lucií Vondráčkovou a dalšími.
Je předním sólistou na scéně Hudebního divadla Karlín, kde zazářil již v roli Garcíi v CARMEN, následně ztvárnil Radamese v AIDĚ, hlavní roli Daniela v muzikálu LUCIE, VĚTŠÍ NEŽ MALÉ MNOŽSTVÍ LÁSKY, sluhu Lurche v THE ADDAMS FAMILY a Clydea v muzikálu BONNIE AND CLYDE. Aktuálně září v roli Ježíše, ale i Jidáše Iškariotského a Piláta Pontského v JESUS CHRIST SUPERSTAR.
Je autorem hudby – muzikál Němcová, filmy – Kájínek, Pepa. Složil a nazpíval ústřední píseň k seriálu Obchoďák pro Prima TV, kde účinkoval i v seriálu Svatby v Benátkách a Krejzovi. Další role – Expozitura, Kájínek.
https://www.noid.cz/

Oběma festivalovými dny vás provede moderátor Radek Škeřík


Tato akce je pořádána za finanční podpory Královéhradeckého kraje.

logo kraj, obrázek se otevře v novém okně


Partner akce je Město Týniště nad Orlicí

erb konečný 915x1079, obrázek se otevře v novém okně


Generální partner:

INGTOP, s.r.o.   Ingtop logo, obrázek se otevře v novém okně
INGTOP METAL, s.r.o.   ingtop metal, obrázek se otevře v novém okně


HLAVNÍ SPONZOŘI:

  AQUA SERVIS   EAG aquaservis logo CMYK color, obrázek se otevře v novém okně
  AGRICO, s.r.o.  AGRICO   30 let s Vámi, obrázek se otevře v novém okně 
  POJEZDALA s.r.o.  Pojezdala, obrázek se otevře v novém okně
  ODEKO, s.r.o.  Odeko 2 2016, obrázek se otevře v novém okně
  TLAPNET, s.r.o. Tlapnet logo (7) (1), obrázek se otevře v novém okně
  Erwin Junker Grinding Technology a.s.  A4 JUNKER, obrázek se otevře v novém okně

DALŠÍ SPONZOŘI:


 201126 DACHSER Intelligent Logistics RGB Ref, obrázek se otevře v novém oknělogo Aplha, obrázek se otevře v novém okně INDIGO, obrázek se otevře v novém okně 
3 Kooperativa RGB, obrázek se otevře v novém okně  logo Zídka, obrázek se otevře v novém okně STAMONT, obrázek se otevře v novém okně
 logo exel green, obrázek se otevře v novém okně SKLOTEX vertical  cmyk eps, obrázek se otevře v novém okně 5STATING komplet A 1 page 001, obrázek se otevře v novém okně
  LURA-K, s.r.o.  LOGO VAKSTAV modré, obrázek se otevře v novém okně ECS blue, obrázek se otevře v novém okně
 CMI plaza cmias cz, obrázek se otevře v novém okně
 Květinářství Jasmína 

Hana Dobešová

 

KDE VŠUDE SE O AKCI DOZVÍTE:MEDIÁLNÍ PARTNER:

logo rádio Blaník.png, obrázek se otevře v novém okně

26.SF - galerie

PLAKAT SF 2023 new.jpg

PLAKAT SF 2023 new.jpg

 
 
13.3.2023 14:47:35 - aktualizováno 1.6.2023 11:40:24 | přečteno 2215x | dana.dobesova
 

Kulturní centrum města Týniště nad Orlicí

Tyršovo náměstí 478
517 21 Týniště nad Orlicí

tel.: +420 494 371 693
e-mail: kulturni.centrum@tyniste.cz

IČO: 428 86 139
Bankovní spojení: 1242938389/0800

podrobné kontakty zde

 

facebook

Pokladna

Předprodej a rezervace vstupenek v kanceláři KD

 Pondělí 9:00 - 11:30 
 Úterý 9:00 - 11:30 
 Středa 9:00 - 11:30 13:00 - 16:00
 Čtvrtek 9:00 - 11:30 
 Pátek 9:00 - 11:30 
nebo na tel.: 494 371 693
load