Aktuality

Všechny aktuality
Chci zasílat aktuality na e-mail:

Týnišťské posvícení 2018

plakát 2018

Tradiční týnišťské posvícení se letos koná v sobotu 15.9.2018 v prostorách městského parku. Začínáme ve 14 hod.

14:00                     Začátek akce 

14:10 – 14:25 SMOT ART: 1. Freedance 
                                               2. Klauniáda
                                               3. Funky a my                                                   

14:30 – 14:45  Mažoretky POM POM DANCE DDM Týniště nad Orlicí: 1. velká formace kadetek - "Anděl a ďáblice"
                                                                                                                               2. sólo kadetky - Karolina Saparbajevová -"Bojovnice" 
                                                                                                                               3. miniformace děti - "Madagacar"
                                                                                                                               4. sólo děti - Nella Izáková - "Kocour v botách" 

15:15 - 16:15     Black Buřiňos 
Dixieland ZUŠ Týniště n.O., který si mezitím přisvojil název BLACK BUŘIŇOS, má za sebou celou řadu festivalových i samostatných koncertů na mnoha místech našeho kraje i celé České republiky. Kapela pravidelně vystupuje v rámci prestižního festivalu Středoevropský dixielandový most v Hradci Králové, Swingového festivalu J. Marčíka v Týništi n. O., Jazzového festivalu v Děčíně, Chrudimi či významné mezinárodní akce Nábřeží paromilů v Hradci Králové, kde dixielandová hudba v podání Black Buřiňos dokonale dotváří atmosféru prohánějících se parních strojů.„Společně se snažíme rozdávat radost ze hry posluchačům a v neposlední řadě je pobavit a rozveselit. „ o sobě říkají!

16:45 - 17:30     Hot Sisters
HOT SISTERS je originální dívčí vokální trio, zaměřené na swing. Nebojí se zabloudit do více než sto let starých vod, či vás okouzlit První Republikou, zároveň ale dokáže jít s dobou a zakomponovat do své hudby moderní prvky jako např. beatbox nebo udělat vtipný, do swingu laděný cover světových hitů. Hot Sisters vás zkrátka nenechají chladnými! V jejich repertoáru se objevují převážně vlastní aranže evergreenů a mnoho autorských skladeb s velice vtipnými českými texty, které dívky čerpají od své babičky Věry Chrbolkové, dcery významného swingového pianisty Antonína Kudrny. Toto generační spojení vytváří zábavu pro všechny věkové skupiny a dokáže pobavit jak na čaji o páté, tak i na pozdní taneční zábavě. HOT SISTERS jsou živým důkazem toho, že swing stále žije. Pokud doma nemáte gramofon, přijďte si je poslechnout! Samozřejmě si můžete i zatancovat! HOT SISTERS jsou zárukou radosti z rytmických a melodických skvostů doby, kdy jazz byl ještě mladý.
„Vokální trojhlas a k tomu hot swing! Kdo by odolal?“

 18:00 - 19:10     Staropražská hudební show
Jedná se partu profesionálních muzikantů z nejrůznějších pražských orchestrů a kapel (Orchestr Národního divadla, Hot Sisters a jiné.). Kapela vám představí hudbu, která zněla nejen za první republiky v pražských hospodách a vše s tím spojené, jako byl tanec, pití piva a podobně. Tato parta byla donedávna kapelou známé pražské hospody U Fleků, kde pravidelně bavila hosty této restaurace. S tímto programem vystoupí i u nás na posvícení. Máte se na co těšit!                                           

 19:30 - 20:30     Nil
Kapela vznikla na podzim roku 2002. Asi po půl roce natáčí první demáč "Radial Thing". V květnu 2003 hraje svůj první koncert. Po roce nahrává druhý demáč "Lost Heaven" a hraje poprvé za hranicemi. V květnu 2005 natáčí třetí demáč, který spolu s oběma předešlými vychází na prvním "výlisku" pojmenovaném "Demo(n)s". V té samé době předskakuje skupině Čechomor na jejich halovém turné a také se dostává do finále vyhledávací soutěže CocaColaPopstar. V červenci 2006 kapela natáčí svoje debutové album "The River Spring", které vychází 23.2.2007 u Indies Scope records.... NIL do této doby odehrál téměř 250 koncertů, a to nejen v ČR, ale také na Slovensku, v Německu, Polsku a Holandsku. 13.4.2010 vyšlo u Indies Scope records jejich poslední album "DIRTY".                                       

21:00 – 22:00 ?     Volant 
Ošklivou lest potřebovala pardubická kapela Volant k tomu, aby se před čtrnácti lety, několik chvil po svém regulérním založení, definitivně stala punkovým tělesem. Bylo to na festivalu plném anarchisticky laděných návštěvníků a z nevole publika se vylhala tím, že svůj první hit „Sněženky a bledule“ uvedla jako nikdy nevydanou skladbu od Sex Pistols. Od té doby se to s Volantem táhne, přestože se svým pojetím spíše otírá o tvorbu písničkových kapel.
Charakteristickým rysem zvuku Volantu je saxofon v rukou Zdeňka Maška, který doplňuje a oživuje jinak klasické kytarové obsazení. V plné sestavě má kapela osm členů, ovšem, slovy frontmana Milicha, na koncertech vystupují pouze v pěti a to podle toho, jak se to komu zrovna hodí. Od roku 1996 nahráli 4 alba, za oficiální desky lze ale považovat až poslední dvě „Paramo, semtín, pervitin“ a „Točte se pankáčové!“ vydané u havlíčkobrodského labelu Cecek records. Ovšem při živých vystoupeních můžete zaslechnout písně i z nového alba „Hogo Pogo“, které kapela plánuje vydat v březnu tohoto roku. Producentsky se na tomto albu podílí zkušený Savec z Visacího Zámku.
Hlavní devizou a hnací silou skupiny je jednoduchost a nejdůležitější je pro ni obyčejná, dobře fungující písnička. To se velmi dobře osvědčuje na energických vystoupeních a kapela věří, že přímočaré skladby na klasické tři akordy jsou ve spojení s rozmanitými texty ideální formou pro pobavení publika i jich samotných. O fungování tohoto přístupu navíc svědčí velmi slušná pozice mezi českými klubovými kapelami a početné zástupy oddaných fandů.
Minulý rok Volant vzbudil zájem celostátních médií svým novým povedeným klipem, na který si veřejně stěžovali zástupci pracovníků správy a údržby silnic.                                                             

Doprovodný program Posvícení:
- DDM – hry pro děti
Jízdy kočárem taženým koňmi
- Kolotoč a skákací hrad pro děti – zdarma
- Malování na obličej
- Airsoftová střelnice a NERF zbraně  - Déčko Rychnov nad Kněžnou
- Street Parkur - ukázka - vystoupení - workshop
- Střelnice
- Hasiči
- Vata, balonky
- MC Ratolest – dobrůtky od maminky 

Občerstvení zajištěno.
Změna programu vyhrazena                                                                                                                                 

                                                                                                           


 10.8.2018 14:36:15 | přečteno 1741x | dana.dobesova
 

Kulturní centrum města Týniště nad Orlicí

Tyršovo náměstí 478
517 21 Týniště nad Orlicí

tel.: +420 494 371 693
e-mail: kulturni.centrum@tyniste.cz

IČO: 428 86 139
Bankovní spojení: 1242938389/0800

podrobné kontakty zde

 

facebook

Pokladna

Předprodej a rezervace vstupenek v kanceláři KD

 Pondělí 9:00 - 11:30 
 Úterý 9:00 - 11:30 
 Středa 9:00 - 11:30 13:00 - 16:00
 Čtvrtek 9:00 - 11:30 
 Pátek 9:00 - 11:30 
nebo na tel.: 494 371 693
load